Sistemler

c-60
C60 Yalıtımsız Kapı, Pencere ve Vitrin sistemidir. 60 mm derinliğe sahiptir. İçeriye ve dışarıya açılabilir. Normal, çift eksen, vasistas, sürme-vasistas, dışa açılım, katlanır veya çarpma açılım seçenekleri hem yüz tasarımı öne çıkan özellikleridir İç ve dış cepheden cam montajı yapılabildiğinden ileride kırılabilecek bir camın değişmesi, tek taraflı çıtalı doğramalara göre daha avantajlıdır.

TEKNİK ÖZELLİKLER ve SİSTEM PERFORMANSI
Sistem Derinliği ( Kasa ) : 60mm
Sistem Derinliği ( Kanat ) : 60mm
Uygulanabilir Cam Kalınlığı: 4mm – 34mm

s-55
S55 Yalıtımsız Kapı ve Pencere sistemidir. İçeriye ve dışarıya açılabilir. Kilit karşılık, sürgü, menteşe gibi mekanizmaların daha kolay uygulanması ve hemyüz-binili tasarımı öne çıkan özellikleridir. Eşik çözümleri, içe ve dışa açılım özelliği, pencere sistemine ait orta kayıt ve kasa ile uyumluluğu sistemi daha da fonksiyonel hale getirir.

TEKNİK ÖZELLİKLER ve SİSTEM PERFORMANSI
Sistem Derinliği ( Kasa ) : 55mm
Sistem Derinliği ( Kanat ) : 65mm
Uygulanabilir Cam Kalınlığı: 4mm – 40mm

si-58
SI 58 ısı yalıtımlı ekonomik ve kolay uygulama özelliği olan çift eksen, çekme sürme, katlanır, pivot pencere açılımları hem yüz ve binili kanat tasarımı ile öne çıkan doğrama sistemidir PVC pencere mekanizmaları için dizayn edilmiş kanat profili sisteme dahil edilmiştir.

SİSTEM PERFORMANSI
Uf: 2.71 W/m2K (Sistem Isı İletme Performansı)
Uw: 1.87 W/m2K (Pencere Isı İletme Performansı)
Akustik Performans: Rw (C, Ctr) 39 (-1; -3)dB, (Cam kalınlığına göre değişir.)
Su Geçirgenliği: Class 9A (EN 12208)
Hava Geçirimsizliği: Class 4 (EN 12207)
Rüzgar Yükü Dayanımı: C2-C5 (EN 12210)

TEKNİK ÖZELLİKLER
Sistem Derinliği ( Kasa ) : 58mm
Sistem Derinliği ( Kanat ) : 58,5-61,5-68mm
Isı Yalıtım Bariyer Boyutu: 17,8mm
Uygulanabilir Cam Kalınlığı: 16mm – 41mm

 

ew-55
EW-55, yeni EN (Euro Norm) normları dikkate alınarak tasarlanmış, 3 odacıklı kapı ve pencere sistemidir. Sistemin kasa-kanat birleşimindeki basınç dengeleme prensibi öne çıkan özelliğidir. Bu prensibe göre en dışta bini fitili kullanılmamakta, dış odacıkla dış hava ortamının basıncı eşitlenerek su tahliyesi kolaylaştırılmaktadır. Orta kısımda “double touch” özellikli özel tasarımlı conta sayesinde ısı izolasyonu ve sızdırmazlık üst düzeye çıkarılmıştır. Uw: 1.87 W/m2K (Pencere Isı İletme Performansı) Akustik Performans: Rw (C, Ctr) ≤ 39 (-1; -3)dB, (Cam kalınlığına göre değişir.) Su Geçirgenliği: Class ≥ 9A (EN 12208) Hava Geçirimsizliği: Class 4 (EN 12207) Rüzgar Yükü Dayanımı: C2-C5 (EN 12210) Sistem Derinliği ( Kanat ) : 55mm -64mm Isı Yalıtım Bariyer Boyutu : 20mm-14,8mm Uygulanabilir Cam Kalınlığı : 4mm – 32mm Ayrıca ekonomik ve kolay uygulama özelliği olan PVC pencere mekanizmaları (çift eksen, çekme sürme, katlanır sistem) için dizayn edilmiş kanat profili sisteme dahil edilmiştir. Özellikle yapılarda giriş kapıları için ısı yalıtımlı en ideal çözümdür. Kilit karşılık, sürgü, menteşe gibi mekanizmaların daha kolay uygulanması ve hemyüz-binili tasarımı öne çıkan özellikleridir. Eşik çözümleri, içe ve dışa açılım özelliği, pencere sistemine ait kayıt ve kasa ile uyumluluğu, sistemi daha fonksiyonel hale getirir. Sistem farklı müşteri hizmetleri göz önüne alınarak; düz, oval ve gizli kanat tasarımları ile estetik açıdan zenginleştirilmiştir.

SİSTEM PERFORMANSI
Uf: 2.71 W/m2K (Sistem Isı İletme Performansı)

TEKNİK ÖZELLİKLER
Sistem Derinliği ( Kasa ) : 55mm

ss-68
Isı yalıtımsız dekoratif görünümlü sürme kapı ve pencere doğrama sistemidir. 20 ile 24 mm ısıcam takılabilir. Ayarlanabilir makaraları çalışma kolaylığı sağlar. Alternatifli kasa profili seçeneği mevcuttur.

TEKNİK ÖZELLİKLER ve SİSTEM PERFORMANSI
Sistem Derinliği ( Kasa ) : 67.5mm – 89.8mm – 95.5mm
Sistem Derinliği ( Kanat ) : 31.5mm
Uygulanabilir Cam Kalınlığı: 20mm – 24mm

ssi-68
Isı yalıtımlı dekoratif görünümlü sürme kapı ve pencere doğrama sistemidir. 20 ile 24 mm ısıcam takılabilir. Ayarlanabilir makaraları çalışma kolaylığı sağlar. Alternatifli kasa profili seçeneği mevcuttur.

TEKNİK ÖZELLİKLER ve SİSTEM PERFORMANSI
Sistem Derinliği ( Kasa ) : 67.5mm – 89.8mm – 95.5mm
Sistem Derinliği ( Kanat ) : 31.5mm
Isı Yalıtım Bariye Boyu : 14.8mm
Uygulanabilir Cam Kalınlığı: 20mm – 24mm

ssi-128
SSI 128 sürme ve kaldırmalı sürme olarak uygulanabilen, kanat aralığı 250-300kg olan ve 3 metreye kadar yükseklik sağlayan kapı sistemedir. Kasa-kanat arasında EDPM fitiller kullanıldığından rolasyon üst seviyededir. Bu tasarım sayesinde sürmede yüksek yalıtım ve daha büyük ölçülerin yapılabilmesi sağlanmaktadır. Sistemin en büyük özelliği, ithal mekanizma sayesinde kullanıcıya kolay kullanım imkanıs sunmaktadır.

TEKNİK ÖZELLİKLER ve SİSTEM PERFORMANSI
Sistem Derinliği ( Kasa ) : 128mm – 201mm
Sistem Derinliği ( Kanat ) : 55mm
Isı yalıtım bariyer boyutu : 18mm – 20mm
Uygulanabilir Cam Kalınlığı: 40mm – 32mm

ef-50-fourside
50 mm kesit derinliğine sahiptir. Yatay profili kertmeden düşey olarak uygulama yapılabilme olanağı vardır. Kolay işçilik ve ekonomik olma özelliği bulunmaktadır.

Az aksesuar, kolay montaj, hızlı imalat özelliklerine sahiptir. Hem kertmeli hem de özel aksesuar kullanılarak kertme yapmadan kondens kanallı sistemi oluşturulabilmektedir. Kapaklı – silikon cephe, yatay kapaklı – düşey silikon, düşey kapaklı – yatay silikon, dışa açılır vasistas kanat (yalıtımlı, yalıtımsız) ve açılabilir kanat özellikleri bulunmaktadır.

TEKNİK ÖZELLİKLER ve SİSTEM PERFORMANSI
Görünen İç Kısım : 50mm
Görünen Dış Kısım : 20mm
Camlama Metodu : Bonding
Uygulanabilir Cam Kalınlığı : 24mm
Kanat Alternatifi : Yalıtımlı – Yalıtımsız

sg-50
50 mm kesit derinliğine sahip sahip olan SG 50K ısı yalıtımlı silikon cephe sistemidir. Farklı statik değerleri karşılayacak derinliklerde düşey profiller sistemde mevcuttur. Düşey profillerdeki kondens kanalı sayesinde cephe suları kolayca tahliye edilmektedir. Bu sistemde hava ve su geçirimsizliği maksimuma çıkarılarak uygulama sorunları ortadan kaldırılmıştır. Gizli kanat, tırnaklı ve tırnaksız uygulama olanağı sağlamaktadır.

TEKNİK ÖZELLİKLER ve SİSTEM PERFORMANSI
Görünen İç Kısım : 50mm
Görünen Dış Kısım : 16mm
Camlama Metodu : Bonding
Uygulanabilir Cam Kalınlığı : 24mm
Kanat Alternatifi : Yalıtımlı – Yalıtımsız

sg-65
Çelik takviyeli giydirme cephe sistemidir. Büyük açıklıkları geçme olanağı sağlar. Profillerin kesit eni 65 mm olup dış kapak 55 mm genişliğindedir. Düşey profildeki kondens kanalı sayesinde kondens ve cephe suları tahliye edilebilmektedir. Dıştaki profiller ile oluşabilecek soğuk köprü takoz fitille ortadan kaldırılmıştır. Yatay düşey kapaklı ve yatayda silikon düşeyde kapaklı cephe uygulama olanağı bulunmaktadır.

aluminyum_kompozit_panel
0.5 mm alümniyum + 3 mm polietilen dolgu + 0.5 mm alüminyum

 

SARAY 4 MM Kalınlık Alaşım Boya
Üst Yüzey Alüminyum 0.50 mm 3003 H16 PVDF Boyalı
Çekirdek 3.00 mm Polietilen Dolgu
Alt Yüzey Alüminyum 0.50 mm 3003 H16 Epoksi Polyester Boya
Toplam Ağırlık : 5.85 kg/m2

Not: Siparişe göre çekirdeğin kalınlığı değiştirilerek toplam kalınlık 3 mm, 5 mm ve 6 mm üretilebilir.

 

Saray Alüminyum Kompozit Panel Nedir ?

 

Saray Alüminyum Kompozit Paneller, iki yüzü alüminyum levha ile kaplı ortası beyaz polietilen çekirdekten oluşan, bir yüzü renkli alüminyum kompoze levhadır. Saray Alüminyum Kompozit Paneller, mimar ve tasarımcılara yaratıcı ve özgün binalar yapmak için sınırsız fırsatlar sunar. Saray Alüminyum Kompozit Paneller, dış ve iç cephelerde kolaylıkla uygulanabilir. Hafifliği, sağlamlığı, esnekliği, düz yüzeyler sağlaması ve diğer yapı elemanlarını destekleyici özelliği ile tüm dünyada tercih edilen bir kaplama malzemesidir.

Saray Alüminyum Kompozit Panel Karakteristik Özellikleri

 • Solid, Metalik ve Özel efekt renklerinde üretilen kompozitin boyalı yüzü, UV ışınlarına dayanıklı floropolimer fırın vernikli (PVDF) üst kaplama sistemiyle dış cephe uygulamalarında kullanılır hale getirilmiştir.
 • Saray Alüminyum Kompozit Panel kullanım yerine, rüzgar yüküne ve uygulama biçimine bağlı olarak farklı çekirdek kalınlıklarında üretilir.
 • Saray Alüminyum Kompozit Panelin en önemli özelliği soğuk olarak el aletleriyle şekil verilebilir olmalarıdır. El makineleri, panel testereleri ve kompozit panel kesim makineleriyle her türlü kesme, biçme, delik açma, bükme işlemleri uygulanabilir.

sc72SARAY AR-GE’sinin geliştirdiği son ürün olan SARAY COTTA, cephe kaplama için mimarlara alternatif bir malzeme sunmuştur. Saray Cotta, %100 Alüminyum profilden oluşan bir sistemdir. Özelliği tuğla ya da ahşap görünümlü olarak üretilebilmesidir. Yatay ve düşey derzleri ile cephede estetik bir görüntü sağlar. Saray Cotta mimari proje ve cephenin durumuna göre istenilen boyutta üretilebilme imkanına sahip olup, işçilik, zaman ve maliyet açısından da büyük avantaj sağlar. Ayrıca 7 kg/m2 gibi düşük birim ağırlığı sayesinde binaya ilave yük getirmez. Ve bu özelliği ile pişmiş kil malzemelere göre işçilik, zaman ve maliyet açısından büyük avantaj sağlamaktadır. Qualicoat boya teknolojisi ile üretilen Saray Cotta, profiller kirlenmez, solmaz, yangına karşı emniyetli, uzun ömürlü ve çevre dostudur.

cam-kupeste
saraya2-min
0.5mm PVDF / Anti graffiti PVDF boyalı levha +3mm A2 sınıfı yanmaz mineral dolgu + 0.5 mm epoksi polyester boyalı levha

 

SARAY A2 Mineral Dolgu Kalınlık Alaşım Boya
Üst Yüzey Alüminyum 0.50 mm 3005/3003 H16 PVDF Boyalı
Çekirdek 3mm Mineral Dolgu
Alt Yüzey Alüminyum 0.50 mm 3005/3003 H16 Epoksi Polyester Boya
Toplam Ağırlık : 9.50 kg/m2

 

Saray Gurubu olarak yıllarca süren ARGE çalışmalarımız neticesinde Türkiye’de ilk ve tek Mineral Dolgulu A2 Yanmazlık Sınıfı Alüminyum Kompozit Panei üretimine başlamış olmanın mutluluğunu ve gururunu yaşamaktayız. Daha önceleri ülkemizde üretilemeyen ve dünyada sadece Almanya, Amerika ve Japonyada birer firma tarafından üretilebilen bu yüksek teknolojik ürünü kendi tesislerimizde ve kendi geliştirdiğimiz teknoloji ile artık üretebilmekteyiz.

 

A2 Sınıfı Alüminyum kompozit Paneller binaların cephe giydirmelerinde cephelerin kaplanması amacı için kullanılmakta olup özelliği yangına karşı en üstün performan sağlayan yanmaz statüsünde bir malzeme olmasıdır. Dünyanın çeşitli bölgerlerinde ve çeşitli binalarda çıkan yangınlar, yapılarda yanmaz sınıfı malzemelerin kullanılmasını zorunlu hale getirmiştir. En ufak ateş kıvılcımlarının bile bir yapıyı kısa sürede söndürülmesi zor bir yangına dönüştürebilmektedir. Ülkemizde bu konuyla ilgili Bakanlar Kurlunun 10.08.2009 tarihinde 2009/15316 sayılı kararı ile resmi gazetenin 27344 saysynda yayınlanan “Binaların Yangından Korunması” yönetmeliğine göre; bina yüksekliği 21.5m’den fazla olan yapılarda A sınıfı yanmaz malzeme kullanılması zorunludur.

 

Mineral Dolgulu A2 Paneller toplamda 4mm kalınlığında olup, 3mm kalınlığındaki yanmaz mineral esaslı dolgu malzemesinin üstüne ve altına 0.5mm kalınlığındaki alüminyumlaın tutkal yardımı ile lamine edilmesinden meydana gelmektedir. Üstte kullanılan Alüminuum’un PVDF tekniği ile boyanması sayesinde dış hava şartlarında maksimum dayanım sağlanmış olur. PVDF boya teknoljisi ile üretilen panellere 20 yıl garanti verillmektedir. Bu üründeki yüksek teknoloji ve zor olan ksıım % 95 organik malzemelerden oluşan mineral dolguyu sürekli bir şekilde (continous) ve aynı kalınlıkta levha halinde üretebilmektir.

 

Saray Gurubu olarak en önemli hedeflerimizden biri de sürekli yeni ve yenilikçi ürünler üretmek ve bu sayede ithalatı yapılan ürünlerin önüne geçerek Türkiye ekonomisine katkı sağlamaktır.Yapıcağımız yerli üretim sayesinde ve ithalatın olamaması durumunda her yıl 80 Milyon Dolara yakın ülkemizde bir doviz tassarrufu sağlanabilir Saray A2 sınıfı Alüminyum kompozit Panellerin tüm yanmazlık ve kalite testleri gerek yerli gerekse uluslararası laboratuar tarafından test edilip sertifikalandırılmıştır.

saraya2
0.4 mm PVDF / Anti graffiti PVDF boyalı A2 sınıfı yanmaz kompozit panel + 0.4 mm A2 sınıfı yanmaz kompozit panel

 

SARAY A2 Kalınlık Alaşım Boya
Üst Yüzey Alüminyum 0.80 mm 3003 H16 PVDF Boyalı
Çekirdek 2.70 mm 0.40 mm Alüminyum Hadevli Çekirdek
Alt Yüzey Alüminyum 0.40 mm 3003 H16 Epoksi Polyester Boya
Toplam Ağırlık : 4.90 kg/m2

“SARAY A2” kompozit panellerimiz; dış yüzeyi 0,80 mm PVDF boyalı alüminyum levha; çekirdek ara dolgusu et kalınlığı 0,40 mm den kabartmalı alüminyum levha ve iç yüzeyi 0,50 mm astar boyalı alüminyum levha olmak üzere toplam 4 mm kalınlığındadır. Ağırlığı 4,80 kg/m2 dir. Son derece rijit olup; muadillerinden üstündür. İç çekirdek tamamen alüminyum dolguludur. Yüksekliği 21,5 m üzerindeki tüm binalarda kullanımı zorunludur ve yüksek yangın yalıtımını sağlamaktadır.

 

MPA DRESDEN SERTİFİKASARAY A2 Yangına karşı A2 sınıfı dayanıklılık gösterir; yangın esnasında tehlikeli bir gaz çıkışı olmaz, Kullanım süresince çevreye zararı dokunmaz. Çevre dostudur.

 

Hafif, esnek, rijit ve son derece mükemmel bir yüzeye sahiptir. Üstün yüzey ve rijit üretim kalitesiyle düşük maliyetli alt yapı kullanılabilmektedir.

Kolay işlenebilir, kesilip bükülebilir.

Geniş renk yelpazesine sahiptir.1500 m2 üzeri siparişlerde istenilen renk üretilebilir.

Geri dönüşümlüdür.

Uygulama alanları: Çok katlı binalar, gökdelenler, endüstriyel binalar, kamu binaları, tüneller, havaalanları, hastaneler, alışveriş merkezleri, stadyumlar, tren ve metro istasyonları, oteller ve yangın yalıtımının önemli olduğu tüm yapılar.

sarayb1-syf
0.5 mm B1 sınıfı yangına dayanımlı alminyum + 3 mm mineral dolgu + 0.5 mm B1 sınıfı yangına dayanımlı alüminyum

 

SARAY B1 Kalınlık Alaşım Boya
Üst Yüzey Alüminyum 0.50 mm 3003 H16 PVDF Boyalı
Çekirdek 3.00 mm Mineral Dolgu
Alt Yüzey Alüminyum 0.50 mm 3003 H16 Epoksi Polyester Boya
Toplam Ağırlık : 7.10 kg/m2

Not: Siparişe göre çekirdeğin kalınlığı değiştirilerek toplam kalınlık 3 mm, 5 mm ve 6 mm üretilebilir.

saray
0.5 mm alümniyum + 3 mm polietilen dolgu + 0.5 mm alüminyum

 

SARAY 4 MM Kalınlık Alaşım Boya
Üst Yüzey Alüminyum 0.50 mm 3003 H16 PVDF Boyalı
Çekirdek 3.00 mm Polietilen Dolgu
Alt Yüzey Alüminyum 0.50 mm 3003 H16 Epoksi Polyester Boya
Toplam Ağırlık : 5.85 kg/m2

Not: Siparişe göre çekirdeğin kalınlığı değiştirilerek toplam kalınlık 3 mm, 5 mm ve 6 mm üretilebilir.

 

Saray Alüminyum Kompozit Panel Nedir ?

 

Saray Alüminyum Kompozit Paneller, iki yüzü alüminyum levha ile kaplı ortası beyaz polietilen çekirdekten oluşan, bir yüzü renkli alüminyum kompoze levhadır. Saray Alüminyum Kompozit Paneller, mimar ve tasarımcılara yaratıcı ve özgün binalar yapmak için sınırsız fırsatlar sunar. Saray Alüminyum Kompozit Paneller, dış ve iç cephelerde kolaylıkla uygulanabilir. Hafifliği, sağlamlığı, esnekliği, düz yüzeyler sağlaması ve diğer yapı elemanlarını destekleyici özelliği ile tüm dünyada tercih edilen bir kaplama malzemesidir.

Saray Alüminyum Kompozit Panel Karakteristik Özellikleri

 • Solid, Metalik ve Özel efekt renklerinde üretilen kompozitin boyalı yüzü, UV ışınlarına dayanıklı floropolimer fırın vernikli (PVDF) üst kaplama sistemiyle dış cephe uygulamalarında kullanılır hale getirilmiştir.
 • Saray Alüminyum Kompozit Panel kullanım yerine, rüzgar yüküne ve uygulama biçimine bağlı olarak farklı çekirdek kalınlıklarında üretilir.
 • Saray Alüminyum Kompozit Panelin en önemli özelliği soğuk olarak el aletleriyle şekil verilebilir olmalarıdır. El makineleri, panel testereleri ve kompozit panel kesim makineleriyle her türlü kesme, biçme, delik açma, bükme işlemleri uygulanabilir.

sarayaluface
0.4 mm alümniyum + 3.2 mm polietilen dolgu + 0.4 mm alüminyum

 

SARAY ALUFACE 4 MM Kalınlık Alaşım Boya
Üst Yüzey Alüminyum 0.40 mm 3003 H16 PVDF Boyalı
Çekirdek 3.20 mm Polietilen Dolgu
Alt Yüzey Alüminyum 0.40 mm 3003 H16 Epoksi Polyester Boya
Toplam Ağırlık : 5.35 kg/m2

Not: Siparişe göre çekirdeğin kalınlığı değiştirilerek toplam kalınlık 3 mm, 5 mm ve 6 mm üretilebilir.

 

Bina cephelerinin yangına dayanıklılığını sağlayan Fr teknolojisiyle geliştirilen yangına dayanımlı B1 sınıfı alüminyum kompozit panellerin, Türkiye’deki ilk üreticisi olan Saray; Aluface/Fr marka kompozit panellerin piyasadaki ürünlere göre daha rijit olma özelliği ile dikkat çekiyor. Aluface/Fr Pratik uygulama, ekonomi ve modern tasarım gibi değerlerin yanında, tüketicisine yangına karşı yüksek güvenlik alternatifi sunuyor.

 

ODTÜ Mühendislik Fakültesi Kimya Bölümü’nün ve Alman MPA DRESDE Laboratuarları’nda DIN 4102 test standartlarına göre B1 sınıfı zor yanan malzeme özelliklerine sahip olduğu test edilmiş ve onaylanmıştır. Aluface/Fr yangına karşı dayanımlılık özelliğinin yanında, çeşitli renk ve ebat alternatifleriyle mimar ve diğer uygulamacılara güvenilir alüminyum profil seçenekleri sunuyor.

saray-aluboard-syf
0.25 mm alümniyum + 2.5 mm veya 3.5 mm polietilen dolgu + 0.25 mm alüminyum

 

SARAY ALUBOARD 3 MM – 4 MM Kalınlık Alaşım Boya
Üst Yüzey Alüminyum 0.25 mm 3003 H16 Polyester Boyalı
Çekirdek 2.50 mm – 3.50 mm Polietilen Dolgu
Alt Yüzey Alüminyum 0.25 mm 3003 H16 Epoksi Polyester Boya
Toplam Ağırlık : 3.90 kg/m2 – 5.22 kg/m2

Not: Siparişe göre çekirdeğin kalınlığı değiştirilerek toplam kalınlık 5 mm ve 6 mm üretilebilir.

 

Aluboard paneller iki adet korozyon dayanımlı alüminyum levhanın ortadaki polietilene bondinglenmesi ile oluşur. Ön yüzdeki alüminyum Polyester boya ile boyanmış olup, arka yüz de epoksi polyesterle boyanmıştır. Modern görüntüsü ile reklam panellerinde yoğun olarak kullanılır.

 

Avantajları

 • Mükemmel yazdırılabilir boyalı yüzey
 • Hafif, yüksek mukavemet, rijit ve düz yüzey
 • Asit ve alkali dayanımlı
 • Geniş renk yelpazesi
 • Kolay bakım, basit temizlik

 

Teknik Özellikleri

 • Panel Kalınlığı: 3 mm / 4mm
 • Panel Genişliği: 1250 mm,1500 mm
 • Panel Uzunluğu: 3200 mm standart (Max 6000 mm)
 • Alüminyum Kalınlıkları: 0.25 mm

 

Uygulamalar

 • İşaret levhaları
 • Reklam panoları ve tabelaları
 • Diğer endüstriyel uygulamalar

 

Kompozisyon

 • Polyester Boya
 • Alüminyum = 0.25 mm
 • Polietilen = 2.5 mm / 3.5 mm
 • Alüminyum =0.25 mm
 • Epoksi Polyester Arka Boya

s60
60mm derinliğinde 3 odacıklı sistemlerdir. Sistemde alternatif olarak kullanabilin çok fazla kalıp vardır. 3mm den 2.5mme kadar değişik et kalınlığında profil seçenekleri mevcuttur. İyi bir ses ve ısı izolasyonuna ve iyi bir hammadde formülasyonuna sahip olup Saray kalite güvencesi ile üretilmektedir.

s70
70mm derinliğinde 5 odacıklı kapı ve pencere sistemidir. Sistemde alternatif olarak kullanabilin çok fazla kalıp vardır. 3mm den 2.5mme kadar değişik et kalınlığında profil seçenekleri mevcuttur. Mükemmel bir ses ve ısı izolasyonuna ve iyi bir hammadde formülasyonuna sahip olup Saray kalite güvencesi ile üretilmektedir.

s750
75 mm derinliğinde sürme sistemidir. Bir sabit bir hareketli ya da çift taraf hareketli kanat uygulaması yapılabilir. Sineklik uygulaması vardır.

s790
79mm derinliğinde sineklik rayı üzerinde buluna kasa profiline sahip bir sistemdir. Daha çok pencere yapımına uygundur. Özellikle sıcak bölgelerde ekonomik oluşundan dolayı tercih sebebidir.

sp40
İstenilen duvar kalınlığına göre pervazlı alüminyum kasaları ile ahşap ve alüminyum kapı sistemleri uygulanabilmektedir. SP 40 ayarlanabilir kapı ve pervaz sistemleri, oval hatları sayesinde estetik görünümlüdür. Geniş profil yelpazesiyle istenilen duvar kalınlığında uygulama imkanına sahiptir. Profil birleşimlerinde özel bağlantı parçaları 45 derece birleşimlerde özenli köşe detayları oluşturmasını sağlar. İstenilen renge boyanabilirliği ile tüm mimari uygulamalara cevap verir. Paslanmaz, çürümez ve çevre dostudur. Pratik, kolay monte edilebilir.

sk54
Üzerine kompozit levha, seramik, terra cotta, kompakt laminat gibi değişik türde malzemelerin monte edilebildiği taşıyıcı karkas sistemidir. Az sayıda profil ve aksesuarların oluşturduğu için stok maliyetleri açısından avantajlıdır.Bu sistemler genel olarak havalandırmalı cephe kaplama olarak nitelendirilir ve bu sistemlerde kullanılacak alt konstrüksiyonlar korozyona karşı mukavemetli olması gerekir. Bu nedenle tamamen alüminyum profil ve paslanmaz çelikten oluşan taşıyıcı sistem ve aksesuarları SK 54 sistemini avantajlı kılar.

ss54
Üzerine seramik malzemenin monte edilebildiği taşıyıcı karkas sistemidir. Az sayıda profil ve aksesuarların oluşturduğu için stok maliyetleri açısından avantajlıdır. Bu sistemler genel olarak havalandırmalı cephe kaplama olarak nitelendirilir ve bu sistemlerde kullanılacak alt konstrüksiyonlar korozyona karşı mukavemetli olması gerekir. Bu nedenle tamamen alüminyum profil ve paslanmaz çelikten oluşan taşıyıcı sistem ve aksesuarları SS 54 sistemini avantajlı kılar.

aldoks
Aldoks seri kapı, pencere, pivot ve vitrin doğramaları imalatında kullanılan izolasyonsuz alüminyum doğrama serisidir. Ekonomiktir.

TEKNİK ÖZELLİKLER ve SİSTEM PERFORMANSI

Kasa ve kanat derinliği: 45mm

Profil et kalınlığı: 1.2 -1.5mm -2 mm

Cam Boşluğu: 4mm – 30mm

 

Tozluk fitil kullanılmaz. Sistem fitilleri PVC esaslıdır. İmalatı ve uygulaması pratiktir.

gunes-kirici
Dış dünya ile görsel teması ortadan kaldırmadan, insanı yeterli gün ışığına kavuştururken modern yapıların gölgelendirilmesini sağlamaktadır.
Dekoratif amaçlı olarak da kullanılmaktadır. Farklı şekil ve ebatlarda geniş bir ürün yelpazesine sahip olduğu kadar estetik bir görünüme de sahiptir.
Miktara bağlı olarak özel üretim olanağı sayesinde tasarımcıya çalışma olanağı sağlar. Yatay veya düşey olarak kullanılabilir.
Sabit veya hareketli olarak uygulanabilme olanağı bulunmaktadır. Hareketli seçeneklerinde manuel veya motorlu kumanda edilerek optimum gölgelenme sağlamaktadır.
Mat, parlak görünümlü, toz boyalı veya farklı desenlerde ağaç dokusu verilebilen farklı seçenekler vardır.Diyagonali 280 mm’e kadar tek parça üretebilme imkanı bulunmaktadır.

 

 

Saray Alüminyum Silivri Bölge Bayisi olan Atak Alümüniyum, alüminyum giydirme cephe ve  kompozit panel cephe kaplama sistemleri,  alüminyum kapı ve pencere sistemleri, alüminyum sürme (hebe-schiebe)  sistemleri, ışıklık (skylight) sistemleri, korkuluk ve küpeşte sistemleri satış, projelendirme, uygulama ve montaj hizmetleri sunmaktadır.

Portföyümüzü oluşturan başlıca ürünlerimizi şöyle sıralayabiliriz;

Kapı ve Pencere Sistemleri: C 60 Kapı – Pencere ve Vitrin Doğraması, T 60 Kapı – Pencere ve Vitrin Doğraması, SP 40 Pervazlı Kapı, S 45 Yalıtımsız Kapı – Pencere Sistemi, S 55 Yalıtımsız Kapı – Pencere Sistemi, Oval Yalıtımsız Kapı – Pencere Sistemi, SI 57 Yalıtımlı Kapı – Pencere Sistemi, SI 58 Yalıtımlı Kapı – Pencere Sistemi, SI 66 Yalıtımlı Kapı – Pencere Sistemi, EW 55 Yalıtımlı Kapı – Pencere Sistemi, EW 69 Yalıtımlı Kapı – Pencere Sistemi, Oval Yalıtımlı Kapı – Pencere Sistemi ve Menteşeler.

Sürme Sistemleri: SS 68 Yalıtımsız Sürme Sistemi, SSI 68 Isı Yalıtımlı Sürme Sistemi, SSI 128 Isı Yalıtımlı Sürme Sistemi, Oval Sürme Sistemi, Kıbrıs Sürme Sistemi, Tuba Sürme Sistemi.

Giydirme Cephe Sistemleri: EF 50 Giydirme Cephe Stick Sistem, SG 50 K Giydirme Cephe Stick Sistem, SG 65 Çelik Takviyeli Giydirme Cephe Sistemi.

Kompozit Panel Cephe Kaplama Sistemleri: Saray Kompozit Panel ve Saray Cotta ve Saray Siding, Saray A2 Mineral Dolgulu Kompozit Panel, Saray A2 Emboss Edilmiş Alüminyum Dolgulu, Saray B1, Aluface, Aluboard.

Işıklık (Skylight) Sistemleri: SS 60 Işıklık Skylşght Sistemi.

Korkuluk – Küpeşte Sistemler: Cam Tutuculu Küpeşte Sistemi, Kare Küpeşte Sistemi, Yuvarlak Küpeşte Sistemi.

Standart alüminyum yapı elemanlarının yanında, iç kapı sistemleri, kompozit panel alt konstrüksiyon, seramik cephe alt konstrüksiyon, aldoks doğrama sistemi ve alümniyum güneş kırıcı sistemleri satışımızla hizmetinizdeyiz.

 

Yazışmaya Başla
Yardıma mı ihtiyacınız var?
Merhaba,
Nasıl yardımcı olabilirim?